دنیای مبل

آیا مبل دست دوم بخریم؟ راهنمای خرید مبل دست دوم

راهنمای خرید مبل چستر

امروزه مبلمان به یکی از اجزای مهم و حیاتی در دنیای دکوراسیون تبدیل شده است٬ برخی اوقات ممکن است بخواهید تصمیم بگیرید که بجای خرید مبل نو خرید مبل دست دوم را انجام دهید٬ اگر برای خرید مبل دست دوم نیاز به راهنمایی دارید این مقاله از سانترال مبل را تا انتها دنبال کنید و مطالب این راهنمای خرید مبل دست دوم را تا انتها دنبال کنید.

راهنمای خرید مبل دست دوم

اگر خرید مبل دست دوم به نسبت خرید مبل نو به دقت بیشتری نیاز نداشته باشد مطمئن باشید کمتر هم نیست٬ در این مقاله از سانترال مبل به خوبی به راهنمای خرید مبل دست دوم می پردازیم و نکات لازم را ارائه می دهیم.

خرید مبل دست دوم در واقع یک راه عالی برای کمتر کردن هزینه‌ های خرید مبل است٬ اگر چه ممکن است در زمانی که مبل‌ های جدید بسیار گران هستند، تصمیم به خرید مبل دست دوم بگیرید٬ اما قبل از خرید، باید مراقبت کنید که مبل دست دومی که قصد خرید آن را دارید، در شرایط خوبی باشد و بر اساس نیاز های شما باشد بتواند نیاز هایتان را براورده کند٬ همان طور که گفتیم در این مقاله، به شما راهنمایی‌ خرید مبل دست دوم ارائه خواهیم داد.

اول از همه پاسخ آیا مبل دست دوم بخریم را ارائه می دهیم و سپس به راهنمایی های مربوط به خرید مبل دست دوم می پردازیم٬ با ما همراه باشید.

راهنمای خرید مبل دست دوم

آیا مبل دست دوم بخریم؟

اینکه بخواهید تصمیم بگیرید که خرید مبل دست دوم را انجام دهید به موارد متعددی مربوط می شود که می بایست در نظر بگیرید٬ در ادامه به برخی از این موارد خواهیم پرداخت:

 • بودجه برای خرید مبل دست دوم:
  اولین موردی که می بایست در خرید مبل دست دوم در نظر بگیرید بودجه تان است٬ ظبیعتا مبل های دست دوم به نسبت مبل های نو قیمت مناسب تر و ارزان تری دارند٬ اگر بودجه محدودی دارید و قصد دارید که هزینه تان را کاهش دهید خرید مبل دست دوم یک انتخاب منطقی و مناسب است.
 • بررسی وضعبت مبل دست دوم:
  برای خرید مبل دست دوم نیاز است که بیشتر به نسبت خرید مبل نو توجه و دقت داشته باشید و آن را بررسی کنید٬ اگر مبل دست دومی که قصد خرید آن را دارید به خوبی نگهداری شده باشد و از وضعیت خوبی برخوردار باشد یک انتخاب خوب است اما اگر نیاز به بازسازی و تعمیرات دارد بهتر است بیشتر به جست و جو بپردازید.
 • سلیقه در خرید مبل دست دوم:
  یکی از مهم ترین موارد در راهنمای خرید مبل دست دوم سلیقه است٬ یکی از مهم ترین و تاثیرگذار ترین موارد در انتخاب و خرید مبلمان و هرچیز دیگری سلیقه است٬ اگر مبلمان دست دومی که می خواهید بخرید با دکوراسیون تان مطابقت داشته باشد درواقع یک انتخاب عالی است٬ اما اگر نیاز به مبلی با طراحی خاص دارید بهتر است که به دنبال خرید مبل های جدید بروید.
 • نیازتان به مبل را مشخص کنید:
  نیازتان به مبل یکی دیگر از موارد تاثیرگذار در خرید مبل دست دوم است٬ اگر قصد تهیه یک مبل برای مکان های پرتردد را دارید باید از دوام مبل مد نظر مطمئن باشید٬ همچنین همان طور که در مقاله های اموزشی دیگر در سانترال مبل اشاره داشتیم باید توجه داشته باشید که مبل مورد نظر اندازه اش مناسب محل مورد نظر باشد.

تا به اینجا بخشی از مطالب راهنمای خرید مبل دست دوم را مطالعه نمودید٬ در ادامه نیز بیشتر به این راهنمایی می پردازیم٬ به طور کلی خرید مبل دست دوم می‌ تواند یک گزینه معقول باشد اگر به دقت و با توجه به نیازها و معیار های شما انجام شود. همچنین، ممکن است به مدت طولانی‌تری از مبل‌های دست دوم استفاده کنید اگر به درستی نگهداری و مراقبت کنید.

راهنمای خرید مبل دست دوم

تا به اینجا که بخشی از راهنمای خرید مبل دست دوم را ارائه دادیم٬ در ادامه قصد داریم به بخش اصلی راهنمای خرید مبل دست دوم بپردازیم٬ با ما همراه باشید.

برخی از مواردی که می بایست در خرید مبل دست دوم رعایت کنید شامل موارد زیر می شود:

 • قیمت و مذاکره خرید مبل دست دوم
 • اطمینان از سازنده مبل و تاریخ تولید
 • و…

حال در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم:

قیمت مبل دست دوم

بخش قیمت و مذاکره در خرید مبل دست دوم می‌ تواند یکی از مراحل مهم و موثر در کاهش هزینه‌ ها و انجام یک معامله بهتر و به صرفه تر باشد٬ در این بخش، به شما توضیح می‌ دهیم که در مذاکره برای قیمت مبل دست دوم چطور عمل کنید:

 1. تحقیق قبل از مذاکره:
  – قبل از شروع مذاکره، تحقیق کنید و بازار قیمت مبل‌ های دست دوم را بشناسید. بدانید که مبل‌ های مشابه در بازار به چه قیمتی عرضه می‌ شوند. این اطلاعات به شما اطلاعات مقایسه‌ای برای مذاکره دهند و کمک می کنند بهتر بین چند گزینه همان مبل مد نظرتان را انتخاب کنید.
 2. تعیین حداکثر قیمت مطلوب:
  تعیین کنید که چه مقدار پول می‌توانید برای مبل دست دوم پرداخت کنید. این مقدار حداکثر قیمت مطلوب شما خواهد بود و در مذاکره از آن به عنوان نقطه شروع استفاده خواهید کرد که با این کار می توانید راحت تر مبل موردنظرتان را بیابید.
 3. دلایل تان برای کمتر شدن قیمت را شرح دهید:
  در مذاکره،دلایل معقول برای تخفیف قیمت را ارائه کنید. به عنوان مثال، اگر مبل دست دوم مشکلاتی دارد یا نیاز به تعمیرات دارد، به فروشنده اشاره کنید و درخواست کندی که قیمت را مناسب تر کند.
  اگر قیمت بازار برای مبل مشابه پایین‌تر از قیمتی است که فروشنده اعلام کرده است، به این موضوع نیز اشاره کنید.
 4. مذاکره با احترام:
  مذاکره با احترام و با مودبیت انجام شود. این امر به ایجاد یک معامله مثبت کمک می‌ کند و می تواند به درست انجام شدن یک معامله کمک کند.
  به فروشنده بگویید که شما علاقه دارید تا به یک توافق منصفانه برسید و از خرید او خوشنود شوید.
 5. استفاده از تاکتیک‌های مذاکره:
  از تاکتیک‌های مذاکره معمولی مانند پیشنهاد قیمت پایین‌تر از قیمتی که می‌خواهید پرداخت کنید شروع کنید. این به فروشنده اجازه می‌دهد تا درخواست شما را بپذیرد یا مذاکره کند.

راهنمای خرید مبل چستر

به یاد داشته باشید که مذاکره یک فرآیند است و ممکن است به چندین مرحله نیاز داشته باشد. همچنین، در هر مرحله از مذاکره، مودبیت و احترام به طرف مقابل بسیار مهم هستند تا به یک توافق مثبت برسید٬ چه فروشنده باشید چه خریدار می بایست از این قانون پیروی کنید.

اطمینان از سازنده مبل و تاریخ تولید

اطمینان از تولید کننده مبل مورد نظر و تاریخ ساخت مبل می‌ تواند بسیار مهم باشد، زیرا این اطلاعات به شما کمک می‌ کنند تا از کیفیت و اصالت مبل مطمئن شوید. در ادامه، توضیحاتی در مورد این موضوع ارائه می‌ شود:

 • تولید کننده مبل:
  – اطلاعات در مورد تولید کننده مبل می‌ تواند به شما نشان دهد که مبل از چه کیفیتی برخوردار است٬ پس از متوجه شدن تولید کننده مبل در مورد برند آن تحقیق کنید و از کاربران آن بخواهید که به شا در انتخاب مبل کمک کنند.
 • تاریخ ساخت:
  تاریخ ساخت مبل نیز می‌ تواند به شما نشان دهد که مبل چقدر قدیمی است. معمولا مبل‌ هایی که به تازگی تولید شده‌ اند، در وضعیت بهتری هستند و ممکن است دارای قطعات و فناوری‌ های جدیدتری باشند که در ماندگاری مبلمان موثر است.
 • فاکتور خرید:
  در بیشتر فروشگاه های معتبر به خریداران فاکتور ارائه می دهند٬ در فروشگاه سانترال مبل پس از خرید می توانید فاکتور دقیق و معتبر دریافت کنید و اگر قصد فروش داشتید با نشان دادن فاکتور راحت تر مبل را به فروش برسانید.

اطلاعات در مورد تولید کننده مبل و تاریخ ساخت مبل به شما کمک می‌ کند تا تصمیم بهتری در مورد خرید بگیرید و از کیفیت و اصالت مبل اطمینان حاصل کنید. از فروشنده درخواست دقیق و شفاف برای این اطلاعات را داشته باشید.

تا به اینجای راهنمای خرید مبل دست دوم سعی کردیم موارد مهم را پوشش دهیم و شرح دهیم٬ اگر می توانید هزینه ی بیشتری کنید سعی کنید یک مبل نو بخرید٬ در غیر اینصورت خرید مبل دست دوم هم می تواند به شما در کاهش هزینه ها نیز کمک کند.

خرید مبل چستر

یکی از بهترین گزینه ها برای خرید مبل نو یا خرید مبل دست دوم درواقع مبل چستر است٬ یکی از بهترین و با دوام ترین سبک های مبلمان همین مبل چستر است که می توانید با بیشتر سبک های دکوراسیون ان را مطابقت دهید٬ اگر دوست داشته باشید می توانید از راهنمای خرید مبل چستر هم برای خرید بهتر مبل چستر کمک بگیرید.

برای بررسی سلامت مبل دست دوم می توانید از کارشناس ها و تعمبرکاران مبلمان هم کمک بگیرید تا مطمئن شوید مبلی که می خرید از صحت و سلامت کافی برخوردار است٬ در نهایت از این که تا انتهای این مقاله از سانترال مبل با ما همراه بودید سپاس گزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *